centimos محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف

centimos: محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف مناظره انتخابات انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری شبکه یک سیما دیدگاه دوازدهم

گت بلاگز اخبار اجتماعی مسئله دخترانی که جهت ورود به ورزشگاه‌ها عوض کردن صورت می‌دهند، باید برطرف شود / ابتکار

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در مدت اخیر مواردی از عوض کردن صورت دختران جهت ورود به ورزشگاه‌ها دیده شده است هست، تاکید کرد: جهت حل این

مسئله دخترانی که جهت ورود به ورزشگاه‌ها عوض کردن صورت می‌دهند، باید برطرف شود / ابتکار

ابتکار: مسئله دخترانی که جهت ورود به ورزشگاه ها عوض کردن صورت می دهند، باید برطرف شود

عبارات مهم : آموزش

معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهور با اشاره به اینکه در مدت اخیر مواردی از عوض کردن صورت دختران جهت ورود به ورزشگاه ها دیده شده است هست، تاکید کرد: جهت حل این مسئله باید به شکل منطقی امکان ورود کسانی که علاقه مند به حضور در ورزشگاه هستند را برطرف کنیم.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست خبری امروز خود یکی از مهمترین تحولات حوزه زنان بعد از انقلاب اسلامی را مربوط به حوزه آموزش دانست و گفت: زنان در کم شدن قیمت بی سوادی و آموزش از مردان پیشی گرفته اند و اوضاع آموزشی آنان نسبت به قبل از انقلاب مخصوصا در آموزش عالی تفاوت چشمگیری داشته است.

مسئله دخترانی که جهت ورود به ورزشگاه‌ها عوض کردن صورت می‌دهند، باید برطرف شود / ابتکار

به گفته وی، قیمت باسوادی زنان قبل از انقلاب ۳۵ درصد بود که در حال حاضر به ۸۹ درصد رسیده است.

بیش از ۵۰ درصد از ورودی های دانشگاه ها دختران هستند

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد از ورودی های دانشگاه ها دختران هستند، اظهار داشت: تعداد مراکز آموزش عالی جهت دختران نیز زیاد کردن چشم گیری داشته است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در مدت اخیر مواردی از عوض کردن صورت دختران جهت ورود به ورزشگاه‌ها دیده شده است هست، تاکید کرد: جهت حل این

ابتکار با اشاره به تحول حوزه ورزش زنان بعد از انقلاب تصریح کرد: قبل از انقلاب تردیدهایی در مورد حضور زنان در میدان های ورزشی وجود داشت ولی هم اکنون شاهد حضور آنان در میدان های جهانی هستیم و آنها با رعایت تمام شئونات اسلامی مدال آور هستند.

قوانین حمایت از خانواده حاکی از اصلاح شرایط حقوقی است

وی با اشاره به حضور بانوان در فعالیت های هنری داخلی و بین المللی خاطرنشان کرد: شاهد پیشرفت های خوبی نیز در حوزه بهداشت باروری، فوت و میر کودکان زیر ۵ سال، امید به زندگی و… هستیم.

مسئله دخترانی که جهت ورود به ورزشگاه‌ها عوض کردن صورت می‌دهند، باید برطرف شود / ابتکار

معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهور با بیان اینکه در حوزه قوانین و مقررات نیز شاهد تحولاتی بعد از انقلاب بوده ایم ابراز داشت: قوانین حمایت از خانواده حاکی از اصلاح شرایط حقوقی هست. اگرچه پرسشها همچنان وجود دارند ولی تحولات نافی وجود پرسشها و شکاف در اوضاع زنان نیست.

بهبود اوضاع زنان از اهداف دولت دوازدهم است

ابتکار با تاکید بر لزوم برنامه ریزی صحیح، سیاستگذاری جامع و همکاری بین بخشی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی بیان کرد: اصلاح اوضاع زنان از اهداف دولت دوازدهم است و معاونت زنان در این مورد سیاستگذاری می کند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در مدت اخیر مواردی از عوض کردن صورت دختران جهت ورود به ورزشگاه‌ها دیده شده است هست، تاکید کرد: جهت حل این

وی راجع به پرسش مطرح شده است در پرتال این معاونت راجع به برنامه های دهه فجر با خروجی کارآمد یادآور شد: پاسخ دهندگان به طراحی مدل پایدار از فعالیت زنان، اعطای نمایندگی بازاریابی و اشتغال، برنامه های جمعی و خانوادگی، کتابخوانی و ارتقای سطح آموزش زنان، پرداختن به زنان فعال سیاسی سال ۵۷ و ۹۶ و مقایسه این دو نسل و مقابله با اعتیاد و توان افزایی زنان اشاره کرده اند.

پیشنهاد فراهم آوری زمینه گفت وگوی بین نسلی

مسئله دخترانی که جهت ورود به ورزشگاه‌ها عوض کردن صورت می‌دهند، باید برطرف شود / ابتکار

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور فراهم شدن زمینه گفت وگوی بین نسلی و گفت وگوی ملی خانواده را یکی دیگر از پیشنهاد مطرح شده است به معاونت زنان برشمرد و عنوان کرد: جلسات و نشست های مربوط به گفت وگوهای بین نسلی تاکنون در شش یا هفت استان برگزار شده است و این معاونت بر اساس نظر های دانشگاهیان این حوزه را پیگیری می کند همچنین چندین نشست در پایتخت کشور عزیزمان ایران اطراف گفت وگوی بین نسلی با مخاطب قرار دادن نسل اول و دوم انقلاب برگزار شده است است.

ابتکار با تاکید بر اینکه این معاونت تلاش کرده برنامه هایی را جهت دهه فجر برنامه ریزی کند که تنها تشریفات نباشد بلکه به لحاظ محتوایی حائز اهمیت باشد، گفت: ارائه فراتحلیل های پژوهش های خانواده نیز در این هفته جز برنامه معاونت زنان هست. همچنین نمایشگاه ها و فروشگاه های زنان کارآفرین درایام دهه فجر برگزار خواهد شد.

دولت دوازدهم به طور جدی پیگیر برنامه مقابله با خشونت است

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی طی امروزاظهار داشت: این تفاهمنامه به دنبال ارتقای سلامت زنان، آموزش خودمراقبی و زیاد کردن بهداشت باروری هست. همچنین عنوان پیگیری اوضاع سلامت کادر درمانی و دانشجویان پزشکی نیز در این تفاهمنامه مد نظر قرار گرفته است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر نقش مددکاران اورژانس اجتماعی به عنوان استراتژی مقابله با خشونت تصریح کرد: دولت دوازدهم به طور جدی پیگیر برنامه مقابله با خشونت است.

اورژانس اجتماعی ابزار موثر جهت مقابله با بروز خشونت ها

ابتکار به تشریح آخرین اوضاع لایحه خشونت علیه زنان پرداخت و خاطرنشان کرد: این لایحه آخرین مراحل خود را در قوه قضاییه طی می کند. همچنین آموزش های حقوقی و مهارت های ارتباطی از دیگر استراتژی های کم کردن خشونت با همکاری آموزش و پرروش است.

وی اورژانس اجتماعی را از دیگر ابزار موثر از بروز خشونت ها و مرجعی جهت جلوگیری از شدت یافتن آسیب های اجتماعی دانست و ابراز داشت: در سفرهای استانی اخیری که داشته ام از این مراکز دیدن کردم. مراکز اورژانس اجتماعی و منزل های امن باید ارتقاء پیدا کنند.

برگزاری «کمپین ارغوان» جهت آزادسازی زنان زندانی جرایم غیرعمد

ابتکار یکی دیگر از برنامه های معاونت زنان را تجلیل از مددکاران اجتماعی با همکاری شرکت بهزیستی دانست و بیان کرد: از دیگر فعالیت های آینده نگری شده است جهت این ایام حضور زنان مدیر و مشاوران زن در مرقد امام خمینی (ره) خواهد بود. همچنین درطول ایام دهه فجربه سه استان گلستان، قم و کرمان سفر خواهم کرد. دراین سفرها بازدیدی از مرکز اورژانس اجتماعی، مرکز زنان کارآفرین و شرکت های مردم نهاد و پیگیری جلسات گفتگوی ملی خانواده برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری «کمپین ارغوان» براساس روال سال گذشته جهت آزادسازی زنان زندانی جرایم غیر عمد خبر داد و یادآور شد: در این طرح قرار است ۲۵۰ زن زندانی جرائم غیرعمد با کمک های مردم و طی این پویش تا شب عید و همزمان با تولد حضرت زهرا آزاد شوند.

۱۰ پارک خاص بانوان در کشور افتتاح می شود

معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهور به تشریح فعالیت مدیران کل امور بانوان طی ایام دهه فجر پرداخت و عنوان کرد: در این ایام قرار است ۴۰ نشست حقوقی، ۵۰ مورد کارگاه آموزشی در خصوص تاب آوری، معیشت عمومی، اقتصاد مقاومتی و… ۴۰ مورد نمایشگاه کارآفرینی، ۲۰ مورد فعالیت در حوزه هنری، ۱۰ مورد برگزاری جلسات بین نقدی، ۶۰ مورد افتتاح پروژه های روستایی و تعاونی ، ۴۰ مورد تجلیل از زنان شاخص حوزه هنری، و سمن ها، ۸۰ مورد کارگاه های آموزشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شود.

ابتکار از افتتاح ده پارک خاص بانوان در شهرهای متفاوت خبر داد و گفت: بخشی از افراد معتقدند افتتاح پارک های خاص بانوان در جهت تفکیک جنسیتی است این در حالی است که این پارک ها درکنار پارک های خانوادگی که زنان و مردان می توانند با هم در آنها حضور پیدا کنند، فعال هستند و به این ترتیب زنان می توانند در فضایی امن و راحت از فضای ورزشی استفاده کنند.

اعطای وام جهت کمک به زنان سرپرست خانوار

وی با اشاره به آمار ۲.۵ تا ۳ میلیون نفری زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: این زنان تحت سرپرستی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند. پورتال ملی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اطلاعات این زنان از لحاظ اشتغال، بیمه، منابع حمایتی، آموزش ها و… را در برخواهد گرفت. همچنین اقدام موثر دیگر درخصوص این زنان امضا تفاهمنامه معاونت امور زنان رییس جمهور با صندوق امید است که از این طریق ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار امکان دریافت وام تا حداکثر ۳ میلیون تومان را خواهند داشت.

معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهور اضافه کرد: این وام جهت کمک به زنان سرپرست خانوار است و مشمول بر زنان مجردی که بالای ۴۰ سال هستند نیز خواهد شد.

زنان جهت حضور در ورزشگاه هایی که ورزش های مربوط به زنان برگزار می شود، هیچ محدودیتی ندارند

ابتکار با بیان اینکه دو نوع وام اشتغال تحت عنوان اشتغال فراگیر و پایدار در کشور وجود دارد، تصریح کرد: اعضای معاونت ریاست جمهوری عضو کارگروه اشتغال پایدار روستایی هستند و سهم زنان از این وام در اختیارشان قرار می گیرد. همچنین در مورد وام اشتغال فراگیر نیز مذاکرات مورد نیاز انجام شده است و سهم زنان جهت حوزه های کارآفرینی آینده نگری شده است هست. معاونت زنان همچنین پیگیر برطرف مسئله بیمه زنان سرپرست خانوار هست.

وی در پاسخ به سوالی که چه زیرساخت هایی جهت حضور زنان در ورزشگاه ها مورد نیاز است؟ خاطرنشان کرد: زنان جهت حضور در ورزشگاه هایی که ورزش های مربوط به زنان برگزار می شود، هیچ محدودیتی ندارند همچنین در گذشته با کم بودن حساسیت ها در ورزشگاه های سرپوشیده جهت ورزش هایی که عمدتا زنان نسبت به آنها علاقه مند بودند شرایط فراهم بود.

اقدامات معاونت زنان جهت پیگیری اوضاع صدور شناسنامه جهت کودکان زنان ایرانی

معاون امور زنان و خانواده مدیر جمهور تاکید کرد: معاونت زنان ریاست جمهوری و دولت دوازدهم در چهارچوب قانونی باید زیرساخت های مورد نیاز مانند درهای ورود و خروج مجاز و … را فراهم کند. امیدواریم در شرایطی منطقی این وقت جهت زنان فراهم شود.

ابتکار در پاسخ به آخرین کارها معاونت زنان جهت پیگیری اوضاع صدور شناسنامه جهت کودکان زنان ایرانی دارای همسر خارجی ابراز داشت: وزارت کار برگه های اقامت موقتی را جهت این افراد صادر کرده است تا فرزندانشان مسئله آموزش و بازماندگی از تحصیل نداشته باشند. نمونه موفق این طرح مدرسه ای در شیرآباد در حاشیه شهر زاهدان است که مسئله تحصیل کودکان این منطقه که فاقد شناسنامه بودند با استفاده از این برگه های موقت برطرف شده است هست. همچنین به دنبال این هستم با تامین اعتبارات مورد نیاز جهت فرزندان اتباعی که موفق به دریافت شناسنامه نشده اند این مسئله را برطرف کنیم.

مشکل دخترانی که جهت ورود به وزرشگاه ها عوض کردن صورت می دهند، باید برطرف شود

وی با اشاره به اینکه در مدت اخیر مواردی از عوض کردن صورت دختران جهت ورود به ورزشگاه ها دیده شده است هست، بیان کرد: جهت حل این مسئله باید به شکل منطقی امکان ورود کسانی که علاقه مند به حضور در ورزشگاه هستند را برطرف کنیم. در حال حاضر بین دولت و وزارت ورزش و جوانان همکاری هایی صورت گرفته است تا به شکل منطقی به این مسئله پاسخ داده شود. ما در قبال تحولات اجتماعی و مطالبات باید پاسخ های منطقی داشته باشیم. به همین علت دولت با نهادهای فرهنگی و اجتماعی در حال گفت وگو است.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | برنامه | خانواده | رییس جمهور | برنامه ریزی | ریاست جمهوری | معصومه ابتکار | اورژانس اجتماعی | آسیب های اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog