centimos محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف

centimos: محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف مناظره انتخابات انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری شبکه یک سیما دیدگاه دوازدهم

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیشنهاد عوض کردن شرایط پرداخت وام مسکن

وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد عوض کردن شرایط دریافت تسهیلات مسکن را به رییس‌جمهوری داد.

پیشنهاد عوض کردن شرایط پرداخت وام مسکن

پیشنهاد عوض کردن شرایط پرداخت وام مسکن

عبارات مهم : جمعیت

وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد عوض کردن شرایط دریافت تسهیلات مسکن را به رییس جمهوری داد.

به گزارش تسنیم، عباس آخوندی با یادآوری اجرای 10 برنامه توسعه ای بعد از پیروزی انقلاب اظهار کرد: نتیجه این 10 برنامه با هزینه میلیاردها تومانی به ایجاد اوضاع مناسبی ختم نشده هست. به رغم آنکه هزاران میلیارد تومان جهت اجرای برنامه های توسعه هزینه شده است که 19 میلیون نفر در اوضاع بدمسکنی به سر می برند و این نشان می دهد یک جای کار ایراد اساسی دارد.

پیشنهاد عوض کردن شرایط پرداخت وام مسکن

وی با تاکید بر این که تأمل در اوضاع بد مسکنی وظیفه سیاستگذاران و دست اندرکاران هست، افزود: مسئله مهم در کشور عزیزمان ایران اوضاع عدم تعادل بسیار شدیدی هست، آمارها نشان می دهد 27 میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد در حالی که تعداد خانوارها 24 میلیون نفر هست، یعنی 2 میلیون و 600 هزار واحد منزل خالی. همچنین 2.1 میلیون واحد منزل دوم در کشور وجود دارد.

وی با بیان این که اتفاقی که در کشور عزیزمان ایران رخ داده و باید مورد توجه دست اندرکاران و سیاستگذاران قرار بگیرد این است که رشد جمعیت در کشور رو به کم کردن هست، تصریح کرد: بر اساس آمارهای سال گذشته، رشد جمعیت کشور 1.24 بود. در عین حال، بر اساس آمارها، رشد جمعیت 7 تا 10 استان بین صفر و منفی بوده و در 10 تا 12 استان نیز قیمت رشد جمعیتی بین صفر تا یک است.

وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد عوض کردن شرایط دریافت تسهیلات مسکن را به رییس‌جمهوری داد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: برنامه دولت، مجلس و شهرداری جهت دو دهه آینده باید بر این مطلب متمرکز باشد که چگونه کیفیت زندگی را در بافت های شهری ارتقا بدهیم.

آخوندی با تاکید بر اینکه در حال حاضر کیفیت زندگی نازل شهری باعث ناخرسندی بسیاری هست، گفت: کارها عملیاتی وزارت راه و شهرسازی در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهری توانمندکردن مردم است که در بحث توانمندکردن مردم در بافت ها ما با تکیه بر نظام بعد انداز و راه اندازی صندوق بعد انداز یکم و زیاد کردن میزان تسهیلات به مردم و همچنین کم کردن سود تلاش های قابل توجهی را در جهت توانمندکردن مردم انجام دادیم.

وی با اشاره به این که دولت یازدهم زیاد کردن قدرت خرید را در جهت توانمندکردن مردم با تکیه بر نظام بعد انداز زیاد کردن داد، اظهار کرد: قیمت سود تسهیلات در بافت فرسوده 8و در سایر بافت ها 9.5 درصد است که رقم مناسبی هست. در حال حاضر 260هزار نفر در صندوق بعد انداز یکم عضویت کرده اند که باید بتوانیم این رقم را زیاد کردن دهیم.

پیشنهاد عوض کردن شرایط پرداخت وام مسکن

وی بیان کرد: پیشنهادم به رییس جمهوری این است که میزان اعطای تسهیلات مسکن را از هر 6ماه یک برابر به هر 5 ماه یک برابر زیاد کردن دهد.

واژه های کلیدی: جمعیت | زندگی | میلیون | اندازی | برنامه | تسهیلات | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog