centimos محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف

centimos: محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف مناظره انتخابات انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری شبکه یک سیما دیدگاه دوازدهم

گت بلاگز اخبار بین الملل نتانیاهو مشکلی بزرگ جهت صلح خاورمیانه است! / اعتراف ترامپ به گوترش

برخی منابع آگاه فاش کردند رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار اخیرش با دبیرکل شرکت ملل، نتانیاهو را مشکلی بزرگ بر سر راه صلح در خاورمیانه دانسته بود.

نتانیاهو مشکلی بزرگ جهت صلح خاورمیانه است! / اعتراف ترامپ به گوترش

اعتراف ترامپ به گوترش: نتانیاهو مشکلی بزرگ جهت صلح خاورمیانه است!

عبارات مهم : آمریکا

برخی منابع آگاه فاش کردند مدیر جمهور آمریکا در دیدار اخیرش با دبیرکل شرکت ملل، نتانیاهو را مشکلی بزرگ بر سر راه صلح در خاورمیانه دانسته بود.

به گزارش گروه تحریریه سایت، بعضی منابع آمریکایی و صهیونیست که تعداد آنها هفت نفر اعلام شده است است و خواستار مخفی ماندن نامشان شدند، فاش کردند در دیدار «دونالد ترامپ»، مدیر جمهور آمریکا، با «آنتونیو گوترش»، دبیرکل شرکت ملل، در حاشیه برگزاری مجمع عمومی این سازمان، راجع به عنوان صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین صحبت شده است است.

به گفته این مقامات، که بعضی از آنها در جلسه دیدار ترامپ و گوترش حضور داشتند و بعضی دیگر در جریان گفتگوها قرار گرفتند، مدیر جمهور آمریکا به دبیرکل شرکت ملل گفته است در تلاش هایی که واشنگتن جهت برقراری صلح خاورمیانه انجام می دهد، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، طرف سخت تر معامله است و متقاعد کردن وی جهت پذیرش صلح کاری به مراتب دشوارتر است.

نتانیاهو مشکلی بزرگ جهت صلح خاورمیانه است! / اعتراف ترامپ به گوترش

این منابع در ادامه افزودند: ترامپ به گوترش گفت هم نتانیاهو و هم «محمود عباس»، مدیر تشکیلات خودگردان فلسطین، مسئله ساز هستند؛ ولی به طور کلی نتانیاهو یک مسئله بزرگتر به حساب می آید.

یک مقام عالی رتبه کاخ سفید مطالب گفته شده است از سوی این منابع را رد کرد و مدعی شد: ترامپ و گوترش دیداری کوتاه؛ ولی سازنده با یکدیگر داشتند که زیاد بر روی اصلاحات شرکت ملل و نقش تاثیرگذار «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در شرکت ملل، متمرکز شده است بود. بعد از گفتگو راجع به حمایت آمریکا از اسرائیل در شرکت ملل، هر دو طرف بلافاصله به بحث راجع به مذاکرات صلح خاورمیانه اشاره کردند.

ترامپ اظهار کرد به عقیده وی هر دو طرف حاضر در عنوان صلح خاورمیانه خواستار رسیدن به یک توافق نهایی هستند و او نیز در خصوص تحقق صلح خاورمیانه کاملا خوشبین هست. ترامپ در ادامه تاکید کرد آمریکا همچنان بر روی مذاکرات سازنده خود با طرف های فلسطینی و اسرائیلی متمرکز است و نه بر روی شایعاتی که بعضی مخالفان صلح بوجود می آورند.

دونالد ترامپ و گوترش ۱۹ سپتامبر در مجمع عمومی شرکت ملل دیداری ۱۵ دقیقه ای در نیویورک با یکدیگر داشتند. شش منبع غربی و یک مقام سابق اسرائیلی اعلام کردند دست کم نیمی از این زمان، صرف صحبت کردن راجع به عنوان صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی سپری شد.

ترامپ روز قبل از دیدار با گوترش، ملاقاتی رسمی با نتانیاهو داشت. ترامپ دبیرکل شرکت ملل را در جریان بعضی از مباحث بحث شده است با نتاتیاهو و نظر شخصی خود راجع به صلح فلسطین و اسرائیل قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا به گوترش گفت در سال های گذشته معاملات دشواری را انجام داده هست؛ ولی معامله بر سر صلح خاورمیانه سخت ترین آنها به نظر می رسد. مدیر جمهور آمریکا در این دیدار به دبیرکل شرکت ملل گفت محمود عباس ۸۲ ساله بسیار پیر به نظر می رسد و با پرسشها سیاسی فراوانی در فلسطین مواجه هست، وی به یک میراث نیاز دارد تا از خود باقی بگذارد.

گوترش نیز در این دیدار ترامپ را تشویق کرد به تلاش ها جهت رسیدن به صلح خاورمیانه ادامه دهد و به عقیده شخصی وی نیز امکان رسیدن به یک توافق تاریخی میان فلسطین و اسرائیل وجود دارد.

واژه های کلیدی: آمریکا | فلسطین | آمریکایی | نتانیاهو | خاورمیانه | رئیس جمهور | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | آنتونیو گوترش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog