centimos محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف

centimos: محمدباقر قالیباف محمدباقر قالیباف مناظره انتخابات انتخابات 96 انتخابات ریاست جمهوری شبکه یک سیما دیدگاه دوازدهم

گت بلاگز اخبار بین الملل چرا مدیر تازه CIA خطرناک هست، نه پمپئو؟

ابراهيم ناصرالدين در الدیار چاپ بیروت نوشت: دیپلمات های غربی به مسئولان لبنان توصیه می کنند از تعیین جینا هاسپل بعنوان مدیر تازه سیا بیش از روی کار آمدن پمپئو د

چرا مدیر تازه CIA خطرناک هست، نه پمپئو؟

چرا مدیر تازه CIA خطرناک هست، نه پمپئو؟

عبارات مهم : سوریه

ابراهيم ناصرالدين در الدیار چاپ بیروت نوشت: دیپلمات های غربی به مسئولان لبنان توصیه می کنند از تعیین جینا هاسپل بعنوان مدیر تازه سیا بیش از روی کار آمدن پمپئو دلواپس باشند؛ آیا که این قاتل سرکش جهت تثبیت جایگاه خود بعنوان نخستین زنی که در این منصب قرار گرفته هست، نیاز به اقداماتی بخصوص دارد.

هاسپل قطعا جهت ایجاد تغییری ریشه ای در این شرکت تلاش کرده و می کوشد سیاستهای عدوات آمیز بیشتری را نسبت به دشمن های واشنگتن اعمال کند، کسی که متهم به تایید شکنجه افراد بازداشتی است و یکی از مهمترین اصولش، در پیش گرفتن سیاست عملیات بازدارنده بعنوان اولویتی در استراتژی امنیت ملی آمریکاست، بدهید معنا، واشنگتن به مرحله تازه ای از عملیات ترور روشمند و برنامه ریزی شده است وارد می شود و این مهم در کنار انجام عملیات امنیتی سری در خارج از مرزهای ایالات متحده، همزمان با عملیات نظامی گزینشی خواهد بود.

به گزارش گزینش ؛ این روزنامه در ادامه آورده است: در همین چارچوب، مجامع دیپلمات اروپایی مذکور بعید نمی دانند که عملیات های امنیتی شدید به میدان لبنان نیز باز گردد، ولی به احتمال زیاد نخستین میدان نظامی بین واشنگتن و دشمنانش، جنوب سوریه خواهد بود.

چرا مدیر تازه CIA خطرناک هست، نه پمپئو؟

بنابراین، تلاشهای دیپلماتیک تیلرسون جهت برگزاری نشستی در اردن، به علت نگرانی واشنگتن از گزارشهایی در خصوص حمله ارتش سوریه به مناطقی در درعا، متوقف شده است و هرگز در دوران وزارت پمپئو عملی نخواهد شد، آیا که وی کسی است که به ضرورت استفاده از پایگاه آمریکایی تنف در نزدیکی مرزهای سوریه-اردن-عراق، باور دارد و بر این عقیده است که واشنگتن باید به کمک به نیروهای مسلح در جهت ایجاد توازن جدیدی در میزانهای قدرت بعد از سقوط قریب الوقوع غوطه شرقی در دستان ارتش سوریه، ادامه دهد.

این عملیات در نوع خود نخستین اقدام در جهت نشانه قرار دادن شبه نظامیان شیعه در مناطق درعا و قنیطره است که به وسیله کشور عزیزمان ایران اداره می شوند. چنین نبردی بارها به تاخیر افتاد و گروه دیپلماسی تازه آمریکا علت این تاخیر را ضعف تیلرسون می دانند که می تواند در وقت پمپئو جبران شود. در صورتی که این ارزیابی ها درست باشد، عملیات پیش گفته به منزله مقابله مستقیم آمریکا با حزب الله و مقابله غیر مستقیم آن با ایران، در میدان سوریه است.

ابراهيم ناصرالدين در الدیار چاپ بیروت نوشت: دیپلمات های غربی به مسئولان لبنان توصیه می کنند از تعیین جینا هاسپل بعنوان مدیر تازه سیا بیش از روی کار آمدن پمپئو د

به عقیده مجامع اروپایی، عربستان نخستین دولتی است که از برکناری تیلرسون سود می کند و علت این مساله، روابط دوستانه و استراتژی ک تیلرسون با قطر، مخالفت وی با لغو توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران و میل به شدید او جهت باقی ماندن ترکیه بعنوان هم پیمان مهم آمریکاست. ریاض از این بعد با خیال آسوده تری با پمپئو در تعامل خواهد بود ولی نمی تواند از عوض کردن ایجاد شده است در صحنه لبنان استفاده کند؛ لیکن کاخ سفید در وقت بحران استعفای حریری به توصیه های وزارت دفاع و شرکت جاسوسی آمریکا گوش فرا داد که هر دو بر سر انتقاد از کارها سعودیها در مورد لبنان موافقت کردند.

اتفاق مهمی که با روی کار آمدن پمپئو احتمال آن بیش از پیش تقویت می شود، خروج آمریکا از توافق هسته ای هست، آیا که وزیر خارجه تازه یکی از افرادی است که همواره به ترامپ توصیه می کرد توافق هسته ای را نادیده بگیرد. این شرایط می تواند منطقه را در برابر احتمالات خطرناکی قرار دهد که آینده نگری انها اسان نیست، ولی قطعا لبنان یکی از اجزاء نبردی خواهد بود که در خاورمیانه بوقوع می پیوندد.

واژه های کلیدی: سوریه | لبنان | آمریکا | واشنگتن | آمریکایی | ارتش سوریه | عملیات نظامی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog